Marşa Basıldığında Motor Dönüyor Ancak Çalışmıyorsa, Ne Yapmalıyım

  • Teknik ServisBelirtilmedi
  • AdresBelirtilmedi
  • Telefon NumarasıBelirtilmedi

Firma Hakkında

Marşa Basıldığında Motor Dönüyor Ancak Çalışmıyorsa, Ne Yapmalıyım?

Aracınızın motoru dönüyor ancak çalışmıyorsa, bu durum genellikle birkaç temel sorunun belirtisi olabilir. Bu durumda ne yapmanız gerektiğini anlamak için, öncelikle sorunun kaynağını belirlemek önemlidir.

Olası Sorunlar ve Çözümler

Marşa Basıldığında Motor Dönüyor Ancak Çalışmıyorsa, aşağıdaki olası sorunları ve çözümleri göz önünde bulundurun:

  • Yakıt Sistemi Sorunları: Yakıt sisteminde bir sorun olabilir. Yakıt pompası, enjektörler veya yakıt filtresi arızalanmış olabilir. Bu durumda, yakıt sisteminin kontrol edilmesi ve gerekli parçaların değiştirilmesi gerekmektedir.
  • Ateşleme Sistemi Sorunları: Ateşleme sisteminde bir sorun olabilir. Buji, buji kablosu veya distribütör kapağı arızalanmış olabilir. Bu durumda, ateşleme sisteminin kontrol edilmesi ve gerekli parçaların değiştirilmesi gerekmektedir.
  • Hava Giriş Sistemi Sorunları: Hava giriş sisteminde bir sorun olabilir. Hava filtresi tıkalı olabilir veya hava akış metre arızalanmış olabilir. Bu durumda, hava giriş sisteminin kontrol edilmesi ve gerekli parçaların değiştirilmesi gerekmektedir.

Yedek Parçalar

Marşa Basıldığında Motor Dönüyor Ancak Çalışmıyorsa, yukarıda belirtilen parçaların değiştirilmesi gerekebilir. Bu parçalar genellikle yetkili servislerde veya otomobil yedek parça satan mağazalarda bulunabilir.

Yetkili Servise Başvurun

Sorunun kaynağını belirlemekte zorlanıyorsanız veya belirtilen çözümler işe yaramıyorsa, yetkili servise başvurmanız önerilir. Türkiye’nin birçok ilinde servis merkezleri bulunmaktadır. En yakın servis merkezi için şirketin resmi web sitesinde belirtilen çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Sonuç

Aracınızın motoru dönüyor ancak çalışmıyorsa, bu durum genellikle yakıt, ateşleme veya hava giriş sisteminde bir sorunun belirtisi olabilir. Bu durumda, ilgili sistemin kontrol edilmesi ve gerekli parçaların değiştirilmesi gerekmektedir. Eğer sorunun kaynağını belirlemekte zorlanıyorsanız veya belirtilen çözümler işe yaramıyorsa, yetkili servise başvurmanız önerilir.

Not: Burada yazılan bilgiler internetten toplanmıştır. Yanlış bilgi veya uygulama içerebileceği için en doğru ve güncel bilgi için şirketin resmi web sitesi ziyaret edilmeli ve yanlış bilgi veya uygulamadan doğan her türlü sorumluluk site sahibine ait değildir.

Bu makale için verilen puan
Bu makaleye bir puan verin
[Total: 0 Average: 0]

Yorum yaz

Firma Puanınız (Yanlızca üyeler oy kullanabilir)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

KAYIT OL

ÜYE GİRİŞİ

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

YENİ ŞİFRE

ÜYE GİRİŞİ

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.